| stewe a întrebat:

Cu 55.000 euro imi pot face o casa cu 3-4 camere undeva la marginea bucurestiului? Sa fie din caramida sau bca.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu sunt specialist, dar cred ca aceasta suma este suficienta sa construiesti in regie proprie o casa ( daca ai terenul!). Informatii utile despre modul obtinere al avizelor si autorizatiilor de construire, principalele etape de ridicare a unei case, necesarul de materiale pentru zidarie si tencuiala sau calcularea cantitatii de materiale de care e nevoie gasesti pe site-ul : http://www.construiesc-singur.ro/

| DMV a răspuns:

Se poate face, daca ai in posesie terenul. daca ai nevoie de ajutor da-mi un mesaj.