Întrebare recomandată | ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

care este cea mai buna ca sa construiesti o casa.
Cat costa caramida BCA si cat costa lemnul ca mai vreau sa fac 2 camere si casa asta e facuta din caramida normala. Deci unii zic ca caramida BCA este mai buna decat lemnul. Pentru ca unii zic ca lemnul se gaureste se putrezeste si altele si mai este si scumpa. Iar caramida BCA este mai buna si ieftina asa este.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

BCA-ul este o solutie foarte buna pentru zidarie. Am descris in repetate randuri pe TPU avantajele lui, mai precizez doar atat: valoarea de piata a casei din BCA este mai mare decat a celei de lemn, cred ca este un argument suficient in alegerea materialului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este adevarat. Lemnul necestita ingrijiri periodice. BCA-ul este bun si calduros si un pic izolat cu spuma poliuretanica este chiar excelent.

| MitroKta a răspuns:

Fiecare are avantaje si dezavantaje.
Uite aici o analiza foarte pertinentă:
http://construireacasei.wordpress.com/......-partea-i/