| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce as putea sa-mi curat monitorul Benq T20IWA? Am niste pete urate pe el si sincer ma cam deranjeaza.
Stiu ca monitoarele de genu` se pot pata si mai rau daca le sterg cu anumite substante, deci voi ce mi-ati recomanda?
PS:Servetelele umede nu ar pata?

Răspuns Câştigător
| Clutsky a răspuns:

Cu solutie de spalat geamuri, sau cu servetele umede din cutiile alea albastre, de se gasesc in hypermarketuri si la magazinele de ochelari!

8 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Exista " Kit curatare PC expert digital" si il gasesti la 25 lei sau servetele speciale la magazinele cu produse IT.

| foxi a răspuns:

Sunt sprayuri specializate!

| Lora a răspuns:

Exista o solutie speciala pentru sters monitoarele si plasmele, servetelele umede pateaza, mai bine cu o carpa curata si putina solutie de geamuri asta preventiv pana faci rost de acea solutie.

| skarner a răspuns:

Servetelele umede nu stiu daca sunt o idee buna, eu am vazut la Kaufland o solutie pentru monitoare care costa 50 lei cu asa cevba trebuie sa stergi un monitor

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Îți recomand să te interesezi intr-un magazin de electronice de șervetele speciale pentru monitor si soluție pentru monitor de luat grăsimi, să-ți explic cum se procedează:Amesteci bine soluția și după aplici vreo 2 jeturi de spray pe cârpa specială și apeși ușor dar totuși puțin apăsat cu prosopul, deci nu uita:Nu foarte apăsat dar des.

| BYBY a răspuns:

Ai solutie Mr Muscle pentru geamuri?

Cea mai buna este.si nu o pui pe servetel sau carpa, si nici nu pulverizezi pe monitor, pui pe o bucata de vata si stergi usor...winkingSi are in compozitia sa substanta anti microbi si anti praf.superr e...

Funda?

| zuzukaeu a răspuns:

Este in magazin o solutie speciala pentru cauratat monitoare, am vazut si la kaufland, daca nu cu solutie de geamuri pulverizata pe un servetel.

| ydkm a răspuns:

Sunt servetele speciale de curat monitorul... le gasesti in magazinele de calculatoare