| Swordsman a întrebat:

Cum curat un laptop? *pe interior. Trebuie sa folosesc anumite substante, sau doar sterg praful cu ceva?

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Exista spray-uri cu aer comprimat pentru curatarea componentelor pc, doar sa fi atent sa nu inclini prea tare tubul de spray atunci cand cureti laptopul pentru ca v-a iesi solutie din el care v-a ingheta instant componentele. Daca te apuci sa stergi cu carpa ai toate sansele sa scurtcircuitezi ceva pe acolo si sa fi nevoit sa cumperi un laptop nou. Curatatul cu aspiratorul sau uscatorul de par nu este foarte recomandat pentru ca poate duce la dezlipirea micilor componente daca nu esti atent. In cel mai rau caz poti folosi o perie foarte moale si cu foarte mare grija.

2 răspunsuri:
| AmaliaMocanu a răspuns:

Nu neaparat! Doar stergi praful cu o carpa USCATA! Si ca sa poata sa respire(sa dea aerul cald afara sti tu) iei aspiratorul si dai pe acolo unde are sti tu spatiile alea! Sa nu crezi ca sunt nebuna! Mie mi se supra incalzea si s-a dus dracu' bateria si mi-a spus dupa ce la reparat sa dau cu aspiratorul!

| Swordsman explică (pentru AmaliaMocanu):

Merci. la fel face si la mine