| MihaLoveYou a întrebat:

Cu ce pot sa imi curat monitorul? am un monitor cu plasma si sa asezat mult praf si mizerie pe el. As vrea sa stiu cu ce pot sa il curat fara sa il zgari sau sa ii sparg cristalele. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| just|breathe a răspuns:

Cu o carpa moale pe care pui spirt combinat cu apa.Se sterge super bine, se usuca imediat, deci nu afecteaza monitorul.winking.

7 răspunsuri:
| ciumpalaku a răspuns:

Citeste capitolul "Intretinere" din carte tehnica a monitorului.Acolo vei gasi cu siguranta.

| xibalba a răspuns:

Poti sa te duci la un magazin de produse IT sau la hypermarketuri Cora, Auchan, Real, Carrefour, etc. sa ceri un spray special pentru laptopuri, plasme, LCD-uri. Exista si servetele umede speciale, dar eu recomand mai degraba spray-urile pentru ca te tin mai mult, servetelele se pot usca. Si iei o carpa moale si aplici spray-ul pe acea carpa si stergi ecranul respectiv. Nu apasa foarte tare, dar insista, unde ecranul are diverse urme/pete.
Acel spray costa cam 20-30 lei. Daca nu il ai in momentul de fata, sterge ecranul cu o carpa moale si uscata. Nu folosi alte produse de curatat gen Pronto sau solutii de sters geamurile. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pronto suprafete multiple sau nu mai stiu exact cum se numeste... oricum e cu eticheta albastra...sau daca nu ai incredere si nu esti multumita in el, cauta la magazine specializate in calc.si iti pot oferii ei mai multe detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curata-l cu Uzay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu servetele umede se curata cel mai bine.(din acelera parfumate)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o carpa moale apoi pune un likid de geamuri

| andrutzalovepoli a răspuns:

Prin Moshinitza nu gasesti nici o carpa d sters?