| denyy a întrebat:

Cu ce sa dau pe florile din camera de praf?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o carpa umeda stergele frunzele

8 răspunsuri:
| tee a răspuns:

Eu am multe plante de apartament, iar pentru a le sterge fiecare frunza in parte mi-ar lua zile in sir, de aceea eu le bag in cada si le "spal" cu dusul cu apa rece, dar nu foarte rece. Sau daca stai la casa le scoti in curte si le speli cu "dusul" de la furtun. Le lasi sa se zvante si le aduci la locul lor.
Eu cred ca este cea mai eficienta, rapida si fara prea mult efort metoda. Daca planta este prea mare si nu se poate "deplasa" trebuie sterse frunzele cu o carpa umeda.

| BUBULINA a răspuns:

Eu stiu ca berea e bunatongue
nu sunt sigura

| CrucifiedCountess a răspuns:

Cu ligheanu' cu apa si derobig grin

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ah pardon..credeam ca zici de d'alea din plasticlaughing raspuns e cu bere big grin

| selef a răspuns:

La plantele cu frunze lucioase se sterg cu carpa inmuiata in bere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se dă, ci se șterge.

| chocolatte a răspuns:

Cu bere! Mama asa le sterge...au un luciu frumos la final

| oana_1897 a răspuns:

Incearca cu un pulverizator de apa, eu asta folosesc si nu le curata numai de praf le si revigoreaza, improspateaza...pa pa