| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de igrasia din casa? Casa e facuta din boltari, nu din BCA. In special iarna, cum as putea scapa de ea?

Răspuns Câştigător
| clau44 a răspuns:

SAVO, ESTE FOARTE BUN, UN RECIPIENT DE CULOARE ALBASTRĂ ŞI SCRIS CU ROŞU, SE VEDE CU OCHII LIBERI CUM DISPARE IGRASIA! ŞI NOI AM AVUT PROBLEME CU IGRASIA! AŞ VREA SĂ-ŢI POT ARĂTA CUM ARATĂ PRODUSUL! O SĂ ÎNCERC SĂ-MI PUN POZA DE LA PROFIL CU PRODUSUL DE CARE ŢI-AM SPUS, SĂ ŞTII CE SĂ CUMPERI!

9 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu ai specificat daca este izolata termic.si bunicii mei pateau acelasi lucru, aveau igrasie si mucegai dar dupa ce au izolat toata casa(inclusiv podul) mucegaiul si igrasia au disparut.iti recomand izolarea termica.

assiris
| assiris a răspuns:

Izoleaz- termic cu un strat de polistiren si rigips, preferabil si exterior si interior

| clau44 a răspuns:

apropo, dgeaba este izolat termic, şi apartamentul meu este izolat termic şi tot aveam igrasie, până când am dat de produsul SAVO! LA IGRASIE, DEGEABA IZOLEZI, dar mai este o variantă să pui gresie şi faianţă în acele locuri, şi un calorifer să fie cald (o renovare în cele 2 locuri), iar pe tavan tavan fals din rigips, dar este foarte scump! AŞA CĂ MAI BINE CUMPĂRAŢI PRODUSUL SAVO (RECIPIENT ALBASTRU SCRIS CU ROŞU), ŞI NU VEŢI MAI AVEA TREABA IGRASIEI (SE VEDE CU OCHII LIBERI CUM DISPARE), NUMAI TREBUIE SĂ AŞTEPTAŢI 5 - 10 - 15 MINUTE, PÂNĂ MAI DISPARE MIROSUL! GARANTEZ 100% CĂ VEI VEDEA CU OCHII TĂI!
IZOLAREA TERMICĂ NU REPREZINTĂ O SOLUŢIE, MAI ALES PENTRU IGRASIE, EU AM PĂŢIT-O!

| gixbanat a răspuns:

Izoleazo in primul rand, apoi vei scapa de igrasie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e igrasie, inseamna ca vinde de jos, din pamant, trebuie sa hidroizolezi, si este destul de dificil sa faci ulterior construrii casei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba dai cu spray, ca nu dispare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este izolata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu eu o firma.contacteaza-ma pe adresa de mail violetabade@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Materiallove struckypex (canadian)\