| paulpaulpaul a întrebat:

Cum pot adormi? deoarece noaptea pe cand sa adorm ma gandesc la lucruri urate aprin becul si nu mai pot dormii?

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

O vorba spune asa:cum iti asterni, asa dormi! Aeriseste camera inainte de culcare, nu manca seara mancare grea si gaseste ocupatii placute.Gandeste pozitiv, bea un ceai cald de tei in care ai pus cateva picaturi de tinctura de valeriana si sunatoare!

| PredatoR a răspuns:

Cum ar fi?

| DarkRose a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, dar eu beau niste calmante cu efect somnifer, sunt din plande, deci nu da dependenta. Pastilele se numesc EMOCALM si le gasesti la plafar, sper ca te.am ajutat... Byeeeetongue

| deeaaa a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de foarte multe ori dar incerc sa dobor gandurile urate si sa ma gandesc la partile frumoase din viata mea. gen la persoana iubita. si asa adormi :* cred ca te-am ajutat