| Th3Li0N a întrebat:

Salut.De fiecare data cand vreau sa ma culc nu pot deoarece ma gandesc la lucruri rele adica cosmaruri dar asta numa cand sunt singur in camera si am incercat sa ma gandesc la lucruri fericite dar degeaba si ma rog si noaptea la Dumnezeu.Si adorm greu parca imaginatia ma controleaza! Nu stiu ce sa fac mi-e frica!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristinasiVlad a răspuns:

Si mie mi se intampla mereu, tuturor ni se intampla...dar asta este datorita stresului si a supararii ...incearca sa nu mai fi stresat/a s-au suparat/a succes.

| DraudeS a răspuns:

Salut!

Este pe fond psihic. Daca esti din Bucuresti iti pot recomanda un medic psihiatru excelent.

Sanatate!

| Feelings14 a răspuns:

Si eu am exact la fel. dar am o mingiuta mica care lumineaza cu multe culori. in fine, asta e pentru ca nu pot dormi pe intuneric. dar poate ajuta. nu stiu, gandeste-te la o persoana iubita si inventeaza un vis cu ea. ca si cand ai face un film in cap laughing. ajuta uneori. sau inainte sa dormi fa o baie calda pentru ca te face sa dormi linistit/a... ( dusul cica provoaca insomnie daca faci seara ). bafta!

| Andreea5775 a răspuns:

Buna.Cand am astfel de probleme imi imaginez o lume unica in care totul este exact asa cum vreau eu.Incearca atunci cand inchizi ochii sa iti imaginezi ceva frumos si unic iar lucrurile rele sa dispara.Foloseste-ti imaginatia in favoarea ta! Sper ca te-am ajutat.

| Andrei_Lucian_1975 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintii despre asta! Garantat te vor intelege!

| nikolle08 a răspuns:

Asta se poate datora si stresului cum a spus si CristinasiVlad sau mancarurilor foarte condimentate. Deci... fundita?