| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot ca sa prind fazani? adica la noi e zapada pana la genunchi si e ft moale (umeda) asi putea sa prind fazani fara sai ranesc adica fara capcane, pusca? fundita evident...
si scuzati de categorie dar nu am stiut unde sa o pun big grin

Răspuns Câştigător
| AndreeaDeea98 a răspuns:

Poti sa prinzi fazani cu un borcan de 5 kilograme. Pui borcanul aplecat in zapada cam la 45 de grade si pui niste boabe in el. Fazanul o sa se duca sa manance boabele si o sa ramana in borcan pentru ca aluneca si nu mai poate iesii. Asa nici nu il poti rani.

4 răspunsuri:
| alexandrandrei23 a răspuns:

Ai putea sa pui o cutie.pui boabe sub ea si o legi cu o sfoara. astepti pana vine fazanul si dai drumul la sfoara.asa il prinzi usor si nu il ranesti.

| HoneyBunnie a răspuns:

Da ce faci cu fazanii, saraciitongue?

| Petrica_Pedre_1973 a răspuns:

Aigrija sa nu o dai in braconaj. fazani sunt specie protejata si se vaneaza numai in sezon destinat special, cu autorizatie.( trebuie sa fi vanator ) pebune nu glumesc gandeste-te bine.

| anonimnr1 a răspuns (pentru Petrica_Pedre_1973):

Da stiam dar eu am intrebat doar... nu te gandi ca vreau ca sai vanez laughing