| paulus11 a întrebat:

Cum pot repara crapaturi in placi de gard prefabricat?
Am cumparat placi prefabricate si dupa cateva luni de zile, unele au inceput sa aiba fisuri destul de fine, cum as putea sa le repar si cu ce as putea sa umplu fisura?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

La crapaturi fine, lapte de ciment, ciment cu apa, ceva mai consistent ca laptele.
Dar nu stiu daca merita, fiind prefabricate, sunt deficiente de structura, au fost fabricate gresit de au aparut fisurile, si daca le repari, riscul sa reapara e destul de mare.

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Chit de reparatie, ciment, ipsos.