| FcUcv a întrebat:

Cum pot sa elimin apa la o masina de spalat automata Indesit care a terminat programul si nu a aruncat apa?

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Opresti de la buton si apesi butonul de la,, limpezire,, ca ea sa reia programul de acolo.Ar trebui sa sara peste,, spalare,,. Daca nu merge pana la capat, schimba-i programul, iar dupa ce merge o tura pe noul program, revin-o la cel initial.

| LIN2010 a răspuns:

Daca nu reusesti cu metoda descrisa de ''Danut_Popa_1961'' atunci mai este o metoda putin mai murdara si uda, trebuie desfacut busonul de golire si curatare a sitei de pe circuitul de evacuare a apei, se afla undeva in partea de jos a masinii de spalat o usita care mascheaza busonul de care am amintit.atentie cand desfiletati busonul ca apa va tinde sa iasa in functie de eliberarea busonului.(se intampla sa se stranga multe depuneri acolo in sita si astfel sa nu se poata evacua apa). Succes