| Bobby26 a întrebat:

Am o masina de spalat indesit si o folosesc la programul de 30 min, dar cand apare end si apas sa o opresc nu se mai stinge lacatul de pe ecran. Inainte nu facea asa, ce sa ii fac?

FUNDA :X

2 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Trebuie golita de apa. Masina se opreste si lacatul se deblocheaza cand este golita. Ai un capac jos (la mine e jos) care trebuie desfacut. Atentie, inarmeaza-te cu prosoape si unelte sa colectezi apa care o sa curga. Inainte scoate-o din priza si ai grija ca apa sa nu se reverse pe la instalatii, cabluri electrice.
Este posibil ca dopul (capacul) sa fie acoperit de o masca. Cauta si o ustensila (un fel de palnie) care ar trebui sa o fi primit la cumparare.

| victorandrei a răspuns:

Cred ca a intrat apa pe undeva... sau abur si s-au oxidat circuitele. Cheama un specialist sau desfaci singur partea cu circuitele electrice si cu displayul si le cureti.