| Ochiialbastrii a întrebat:

Cum pot sa scap de gandacii de bucatarie? In fiecare noapte cand aprind lumina in bucatarie zaresc cativa gandaci si in ultimul timp au aparut mai multi...inainte sa va scriu intrebarea bineinteles ca m`am uitat pe internet la cateva solutii... si din cate am citit am inteles ca ar fi f bun Regentul as vrea sa va intreb daca mai gasesc asa ceva in farmaciile veterinare.
Ce alte substante inpotriva gandacilor cunoasteti?

10 răspunsuri:
| Fantoma_1807 a răspuns:

încearcă la o farmacie fitosanitară, există o fiolă mică care trebuie diluată în apă, iar cînd dai trebuie să nu laşi nici un aliment în acea încăpere timp de 24 h. Eu aşa am scăpat de neplăcutele gîngănii şi nici acum după 4 ani nu au mai apărut. succes...

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

O deratizare de la o firma speciallizata in general tine cam 2 ani fara sa apara? funda?

| Dumnezău a răspuns:

Fendona 10 ml la un sfert de apa stropesti cu un bidonas cu, capacul gaurit sa-u cu un pulverizator

| kmarianak a răspuns:

Uite cateva metode mai traditionale, http://www.interferente.ro/......ecte.html. Succes in eradicarea musafirilor nepoftiti.

| Sheili a răspuns:

La mine tot s-a intamplat asa ceva este din cauza ca tii ceva in casa unsuror de exemplu resturi de mincare intr-o sacosa trebuie sa o arunci.Nu te va ajuta aceste substante!

| contesa_9175 a răspuns:

Si eu am avut mult timp de-a face cu astfel de creaturi, de fiecare data cand aprindeam noaptea becul in bucatarie erau miscari de trupe pe masa pana ce am aflat de fiolele contra gandacilor de colorado (sunt acele fiole ce le dau si agricultorii pe cartofi)...o fiola se dizolva intr-o stical cu apa de 2 litri si stropesti peste tot, in special in colturi...ei nu or sa moara toti imediat dar cu timpul au sa dispara.

| GAFan a răspuns:

Este ceva substanta intr-o fiola...foarte puternica... si pui cate un strop pe tevi pe unde crezi ca ar putea veni

| newgeorgias a răspuns:

Este foarte bun sprayul de la Sano K300+ costa ~ 13 ron dar de stiut: resturile de mancare sa nu existe, chestii dulci, atentie si la vecini.

| cristinescu_1392 a răspuns:

Exista o solutie numita "regal" la magazinele specializate pentru agricultura. eu am amestecat 1 fiola la 500 ml apa. atentie la animalele de casa.