| RaluGabor a întrebat:

Cum pot să scot praful din canapea fără să o ud? Ma putea ajuta vă rog?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pui o panza umeda deasupra si lovesti cu ceva flexibil.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu ai aspirator, intinde pe canapea o bucata de panza sau un cearsaf umed ( stors bine de apa) si bate peste( cearsaf) cu batatorul de covoare--- umezeala cearsafului retine praful din canapea.

| fuzzer a răspuns:

Aspiratoru/matura/o carpa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cea mai la indemana si buna varianta e aspiratorul.
Te pup!

| ReusxD a răspuns:

Buna..foloseste aspiratorul! Este cea mai buna varianta

| ALeXsSaY a răspuns:

Cred ca aspiratorul e cel mai potrivit, desi evident rezultatele nu sunt chiar perfecte.

| rosalinda985 a răspuns:

Aspiratul e cel mai portivit daca foloseste un batator de covoare