Întrebare recomandată | MERCE a întrebat:

Cum pot scapa de cartitele din gradina, care mi-au distrus gazonul?

Răspuns Câştigător
| Einsecticide a răspuns:

Incearca cu un patron fumigen. Ii dai foc, il bagi repede in galerie si astupi cu pamant. Elimina un gaz toxic care inunda galeriile foarte repede. http://www.einsecticide.ro/......cutie-~919

10 răspunsuri:
| LordBolton a răspuns:

Daca le-ai gasit musuroaiele toarna apa cu furtunul in ele ca sa se inece sau daca supravietuiesc o sa plece si o sa isi faca musuroaie in alta parte...

| MERCE explică (pentru LordBolton):

Am incercat - nu merge, adica mi-ar trebui o cantitate prea mare de apa.

| LordBolton a răspuns (pentru MERCE):

Hmm,atunci incearca sa em distrugi musuroaiele, daca trebuie apa pentru. asta vezi ca vine acum o ploaie pui niste galeti si colectezi apa de ploaie, daca le-ai colectat toarna apa macar intr-un musuroi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sunt la carrefour aparate contra cartitelor cu ionfrasuntete. Acopera cateva sute de metri patrati. ca si pret e in jur de 1 milioin.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| LIN2010 a răspuns:

Lupta cu cartitele este de lunga durata si chiar daca reusesti sa le alungi sau sa le capturezi http://www.daky.ro/capcane-cartite.html http://www.rogradini.ro/......artite,dar nu trebuie sa disperi, ci din contra sa privesti situatia cu zambetul pe buze.este un banc, cu o metoda sigura, ca sa nu mai scoata musuroaie cartitele pe gazonul tau.....vinzi terenul, si astfel cartitele vor scoate musuroaie pe gazonul altuia.Respecte

Răspuns utilizator avertizat
| archas a răspuns:

Exista ceva aparat cu ultrasunete il bagi in pamant si il pornesti!

| MERCE explică (pentru archas):

Am 5 astfel de aparate si si-au facut musuroaie chiar linga ele - nu e buna metoda

| MERCE explică:

Am incercat toate aceste metode dar fara rezultat. Probabil sint mai multe...sau vin altele mereu. Cred ca in cazul meu ar trebui ceva care sa le omoare nu ca sa le alunge temporar. Aparatele (am vreo 5) sint bani aruncati. Va multumesc tuturor pentru faptul ca mi-ati raspuns.