| golliwogg a întrebat:

Cum pot sa scap de cartite? Dau funda. (cartitele sunt in gradina)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici gasesti dispozitive cu vibratii, special construite impotriva cartitelor:
http://www.fara-daunatori.ro/home/category/13/aparate-anti-cartita.html

| Roxana90roxana a răspuns:

Doar nu erau in apartament laughing

ori le otravesti, sau le omori

sau este o solutie la veterinar care le face sa plece big grin

asa a facut bunicul meu...

sau leacurile babesti [ sa le sperii cu bombe (petarde) ] big grin

| Damon_8513 a răspuns:

Exista niste aparate pe care le bagi in pamant si acelea scot un anumit zgomot din cand in cand si acel zgomot le face sa stea la distanta.