Întrebare recomandată | Khizarix12 a întrebat:

Cum poți face sa nu mai mucegaiasca trandafirii?

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Din gradina? Au o boala. Mergi la un magazin de fitosanitare si spune persoanei de acolo ce problema ai. Ei sunt specializati pe asta (nu doar simpli vanzatori) si va sti sa te ajute.

| aDEeLAa a răspuns:

Ii bagi intr-o carte la uscat...

| andreilittle a răspuns:

Aa, sa nu mucegaiasca trandafirii? Da...Imi amintesc ca era o procedura straveche provenita din Grecia antica. Trandafirii trebuie luati si pusi intr-un cerc format din lumanari dupa care trebuie sa aplici un dans stravechi spontan, urmat de cantarea melodiei Bakamitai.Asta ar trebui sa functioneze...Acum nu stiu daca chiar va functiona pentru ca eu nu am incercat, dar am auzit ca in trecut functiona, acum vezi si tu, incearca, poate chiar functioneaza.