| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti salva un bonsai daca I s-au uscat frunzele?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bonsai-ul este un copac in miniatura.
Are nevoie de ingrijire speciala, cu privire la ghiveci, ingrasamint, pamantul folosit, amplasare, temperatura si lumina ambianta, modul de udare si de taiere a crengilor etc.
Daca s-au uscat toate frunzele, probabil ai facut o greseala f mare. Trebuie vazut daca mai are ceva viata in el si daca se mai poate salva. Ar fi bine sa-l duci urgent intr-o florarie unde se vind curent, poate te vor putea ajuta. Altfel ia-ti adio de la el.

| d3rutat a răspuns:

Am avut si eu nevoie de ajutor la un moment dat si am gasit urmatorul site cu informatii despre bonsai: Bonsai Club Romania http://bonsaiclub.ro Poate te ajuta si pe tine! :)