| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de plosnite? ...am faqut tot c era posibil!

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cu Regent.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa de una singura. Cheama o firma specializata de dezinsectie. Ei vor da cu niste substante foarte toxice, voi a trebui sa locuiti cateva zile in alta parte si sa renuntati la piesele de mobilier invadate de insecte.

| raisabanea a răspuns:

Nu poti scapa prea usor. De obicei stau in lucrurile foarte vechi. Dar poate le-ai luat dintr-un depozit de mobila ca eu asa am patit. Era pe timpul lui nea Nicu. Am dat cu VERDE DE PARIS si nu stiu cum nu am murit. Tipa care mi-a facut rost de el si mai inconstienta ca mine! Oricum am scapat si de mama plosnitelor. Si acum mai are un iz mobila (urat), dar nu mai are plosnite.
Nu face tu deparazitarea cheama o firma de specialitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai incerkt sa la prajesti? si apoi sa le mananci? ...pai cum poti spune ca-i incerkt tot ce era posibil?! nu stiai ca insectele inclusiv plosnitele reprezintă o importantă sursă de proteine, acizi graşi, minerale şi vitamine si sunt o deliktesa in bucatariile asiatice?! daca tot ai asa multe incheie un contract de export plosnite in asia si mai pui un ban la ciorapwinking ...acum sincer, incearca cu regent intr-un recipient pulverizator si dai din plic fara economie peste tot, daca este posibil o firma specializata e cel mai indikt sa te skpe de toate, singura nu cred ca vei reusi ca intra peste tot nemernicele alea oricum, succes happy

| lavinia_9815 a răspuns:

Cum e posibil in zile noastre sa ai plosnite ori sa faci brrrrrrrrrr

| alff a răspuns:

Buna ziua! am trecut prin asa ceva; am reusit candva sa strang niste banuti si am hotarat sa-mi schimb mobila intr-o camera, cu mari sacrificii am reusit, chiar daca am mai imprumutat ceva banuti. dupa doua sap am remarcat ca eram f ciupit pe maini, picioare.am crezut ca este vb de tantari sau un paianjen; am dat cu tot felul de insecticide. in cele din urma, intr-o noapte m-am trezit cu corpul invadat de aceste nenorocite de insecte mici.sugeau sange. mi s-a parut dezgustator! a doua zi eram f nervos din cauza mancarimilor.am remarcat ca, mobila ce o comandasem noua nouta, era infestata cu aceste plosnite de lemn, de pat sau cum le-o mai spune.am stropit cu ORICE! am ajuns in pragul disperarii! imi era rusine sa vb despre asta! intr-o zi am discutat cu un prieten boichimist si mi-a recomandat o solutie adusa din Siria.este absolut fantastic.va jur ca am scapat de aceste nenorocite de insecte ce transmit tifos si alte boli.am reusit sa salvez mobila; daca aveti nevoie, din toata inima va recomand sa incercati aceasta solutie ce nu este daunatoare, nu are miros si nu costa extrem de mult(oricum nu dati banii pe alte chestii inutile)dar omoara aproape orice taratoare inclusiv plosnita. persoana de contact iuli-0724 282 129 sau mail julius_dvl@yahoo.com FERITI COPII DE ACESTE MUSCATURI!

| matty a răspuns:

Eu am acesta problema. Imi puteti recomanda o firma specializata care sa faca si treaba buna? Sau un produs puternic (nu Regent). Va multumesc!