| Pop_Daniel_1983 a întrebat:

Cum sa scot seminte din goji?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Desfaci fructul si-l pui la incoltit cu partea de pulpa, cu tot.

6 răspunsuri:
| bula2014 a răspuns:

Crapi GOJILE cel mai simplu.

| BellaCullen14 a răspuns:

Nu le scoti. : D

| Plesa_Alexandru_1998 a răspuns:

Tai fructul si scoti semintele laughing

| Unseen a răspuns:

Scoti semintele

| Pop_Daniel_1983 explică:

Da dar semintele stau lipite de fruct

| AndreasfromMetallicA a răspuns (pentru Pop_Daniel_1983):

Eu am pus intr-un pahar cu apa fructe goji uscate, le-am lasat circa 15 minute pana s.au inmuiat bine,apoi semintele ieseau ca din rosiile coapte, apoi le-am intins pe un servetel sa absoarba apa, apoi le-am depozitat uscate, dupa aia plantat in casa, apoi mutate intr-o sera timp de o vara.In prima vara aceasta au ajuns la inaltimea de 80-130 centimetri, s-au ingrosat in tulpina, au trecut cu bine iarna, acum astept sa infloreasca.Bafta si tie.Conteaza si cum au fost uscate, cele fortate in cuptor s-ar putea sa nu mai germineze, cele uscate la soare, germineaza garantat cel putin 80% din seminte.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Pop_Daniel_1983):

Desfaci fructul si-l pui la incoltit cu partea de pulpa, cu tot.