Întrebare recomandată | anonimCelebru a întrebat:

Cine poate sa imi spuna cate ceva despre planta de Goji, altceva decat ce gasesc pe net...este rentabila la noi? as vrea sa infiintez o plantatie, unde -1 unde gasesc seminte, 2-cum se germineaza,-3 rezista la clima noastra, 4-unde se pot vinde, 5-sunt mai multe soiuri sau as putea sa cumpar seminte de la oricine de pe net,adica este o sigura planta nu ca la capsuni elsanta, real...s.a.m.d..astept raspuns FUNDA!

Răspuns Câştigător
| niculita4tpu a răspuns:

Uite experienta unui antreprenor: http://agrointel.ro/......xperienta/

| anonimCelebru explică (pentru niculita4tpu):

Dacamai ai si alte exemple te rog sa postezi

2 răspunsuri:
| geflomedia a răspuns:

Este rentabola la noi, cotare decat catina romaneasca ( catina tibetana).
In china pe amazon, pe unele din motoarele chinezesti.
1 saptamana la intuneric umed apoi germinare la lumina.
Clima romaniei este favorabila Carei zona.
Vanzare internet la firme interesate.
Planta este 1 singura, adusa in europa prin 3 variante..china, sua, canada