| aniela a întrebat:

Cum se albesc materialele din in? Pot sa folosesc clor?

Răspuns Câştigător
| kaumi a răspuns:

In general culoarea naturala a tesaturilor din in nu este albul si eu cred ca e treaba de profesionist albirea mult dorita de tine. Daca insa din comert ai cumparat tesatura alba si problemele au aparut pe parcurs, incearca produsele amintite.

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Acidul cloros fiind un acid monobazic formeaza un singur fel de saruri, numite cloriti.Cloritul de sodiu este folosit la decolorarea celulozei, pentru albirea bumbacului si inului.

| monicaclaudia a răspuns:

Eh se poate folosi clorul da nu uita ca iti slabeste firele deci posibilitatea de a se rupe cit mai repede (
dar ai incercat cu perborat de sodiu albeste ca e o minune sau daca nu wanish

| Darry a răspuns:

Clor "ACE" sau "VANISH".