| andrei28743 a întrebat:

Cum se calculeaza pretul unei case la rosu. De exemplu daca un m2 costa 200euro. O casa de 80m2 cu 3 camere, o bucatarie si o baie cat va plati beneficiarul? Banuiesc ca nu 80 x 200 si rezultatul este pretul.

Răspuns Câştigător
| Vanesa87 a răspuns:

Se calculeaza exact spatiu plan, pe mine casa la rosu m-a costat, 22.000 245mp din caramida porotherm si acoperita, cu o firma din moldova, preturile in Romania se modifica la ochii, cum te vede asa iti face pretul

2 răspunsuri:
| Vanesa87 a răspuns:

Ba da 80X200 insa pretul se modifica la cerere daca doresti alte tipuri de materiale in afara de cele prezentate in oferta, insa calculul tau este exact 200e pe m2 x 80 m2 ==16000e,

| andrei28743 explică (pentru Vanesa87):

Inteleg, deci nu se calculeaza toti peretii cati m 2 au in total. Gen o casa 80m 2, nu se calculeaza 80m fundatia +80 m2 acoperisul + pereti laterali si peretii din casa si aia sa fie totalul x 200euro.

| Vanesa87 a răspuns (pentru andrei28743):

Se calculeaza exact spatiu plan, pe mine casa la rosu m-a costat, 22.000 245mp din caramida porotherm si acoperita, cu o firma din moldova, preturile in Romania se modifica la ochii, cum te vede asa iti face pretul