| CiobanuSteluta a întrebat:

Cat ma costa sa construiesc o casuta cu doua camere baie si bucatarie?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tu iti construiesti, atunci nu te costa nimic (munca).
Materialele necesare si transportul te costa, daca nu ti le poti face singur.

| darrio2007 a răspuns:

La cate detalii dai nimeni nu-ti poate da un raspuns apropiat de adevăr.

| sierra1 a răspuns:

Intre zece și o mie, depinde de dotări, dimensiuni

| relian a răspuns:

Detalii, detalii cit mai multe, de la suprafata fiecarei camere la materialele ce doresti sa le folosesti.
Poti sa faci si tu singura calcul la materiale, daca stii ce doresti ca ferestre, usi, pereti, nu-ti poate da nimeni pret pentru ca nu exista o singura casa ca model si un singur material pentru fiecare.

Daca sa spui exista doar o singura usa, facut dintr-un singur material, aia era, nu aveai ce alege, ala era pretu. Ferestre la fel, si materialele din care faci zidurile, conducte, canalizare etc, orice detaliu conteaza, intra in acel pret final.
Daca vrei ceva cit mai ieftin, dar cu materiale cit de cit bune, iti fac eu un calcul, tu doar sa spui dimensiunile macar.

Barbat nu ai? Ar putea ala sa construiasca, pe un proiect de asta ieftin si bun.

| ValentinMihai78 a răspuns:

"O căsuță" e un termen relativ. Suprafața totală poate fi de la 30 metri pătrați, la 100 metri pătrați. Poate fi parter și etaj sau mansardă. Poate fi din prefabricate, BCA, lemn, cărămidă. Luați legătura cu o firmă de arhitectură care vă poate face o estimare.