| anonim_4396 a întrebat:

Cum se curata depunerile de calcar?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Daca depunerile sunt pe gresie foloseste Detartrant, daca sunt pe cada foloseste Cif, daca sunt pe bateriile de la chiuveta si cada foloseste Cillit Bang.

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cei de la misiunea casa au prezentat la adresa de mai jos, cum e cel mai bine sa cureti baia - desi n-au specificat produsele. Vezi in schimb detalii amanuntite acolo referitoare la cum se inlatura depunerile de calcar si cum se intretine baia:
http://www.misiuneacasa.ro/o-baie-usor-de-curatat.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Calgon, cilitbang, lamaie sau otet, evita detartrantul pentru ca ataca smaltul si devine poros