| Dinu_eu a întrebat:

Cum se poate reconditiona o cada de baie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DINU sunt de parere ca suntem prea saraci pentru lucruri ieftine. imi povestea un prieten ce a patit cu o cada cumparata din obor cu 250 de lei ca a sparto la montaj dar baia era aproape gata ...se numeste ghinion. a pus cada veche din fonta si a chemat o echipa de reconditionari cazi de baie si a iesit noua laughing pacat ca a trebuit sa cheltuie si 250 de lei pentru una din obor de fibra sau ce sunt alea. decat sa te apuci singur si sa nu iti iasa mai bine apeleaza la niste specialisti sau la cineva care sia facut singur si a tinut 5 6 ani macar asa poti fi sigur de o lucrare bine facuta!

5 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Depinde ce cada ai... daca e din acrilat adica plastic atunci simplu... domestos, cillit bang si il rezolvi garantez... apoi daca au fonta de aia veche atunci incearca domestos, cilit bang si daca nu merge apeleaza la echipa asta: http://www.reconditionaricazi.ro/galerie_foto.html
i-am vazut ce frumos lucreaza chiar merita reconditionat vana cu ei ca poti sa o si personalizezi cum iti place...

| carmen_5367 a răspuns:

Eu sunt de parere ca poti cauta o firma serioasa sa iti faca o astfel de lucrare cu garantie si stai fara grij este posibil sa risipesti mai multi bani tu pe materiale nefolositoare sau pe cunostinte si sa nu iti iasa treaba buna. recomand si eu http://www.reconditionaricazi.ro/echipa.html

pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde de tipul de cada si la ce te referi cand spui "reconditiona". Banuiesc ca daca o speli calumea, nu mai ai probleme. Daca e sparta, crapata poti sa iti iei alta.Nu are rost sa o reconditionezi pentru ca te-ar costa aproape cat una noua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate produsele astea domestos cilit etc sunt pe baza de detartrant care mananca smaltul vechi odata cu mizeria dar apoi o aduce intr-o stare jalnica fara luciu daca deja cada are o problema si eu recomand o reconditionare ca la carte nu cu vopsea, lucrari facute de micii meseriasi.

| Sanziana88 a răspuns:

Am incercat metoda cu reconditionarea, dar nu tine, asa ca am cumparat una noua