| IIIx333III a întrebat:

Cum va decorati bradul anul acesta? Cand se decoreaza bradul? Ce linkuri cu si despre decorarea bradului imi puteti da? Mersi.

7 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Pentru a fi in spiritul sarbatorilor e cel mai frumos sa il impodobesti in seara de ajun

eu una sunt geloasa pe americani ptc la noi nu se ia in serios atat de mut craciunul ca la ei

sa stai cu toata familia adunata in jurul focului si sa canti colinde
peisaj de vis :)

http://3.bp.blogspot.com/......lciuri.jpg

http://i256.photobucket.com/albums/hh199/isabelaisabela23/craciun2008_5.jpg

http://2.bp.blogspot.com/......l+rosu.jpg

http://berilac.com/wp-content/uploads/2008/12/felicitare_craciun.jpg

http://www.enunta.ro/brazi_de_craciun4.jpg

http://www.astoriatravel.ro/CRACIUN%20ROMANIA/brad%20de%20craciun.jpg

oricum este impodobit, bradul de craciun este mereu minunat;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/images

| ALice_4674 a răspuns:

Decorarea bradului este una dintre bucuriile Craciunului. Nu doar pentru copii, ci si pentru noi, cei mari, care pastram copilaria in suflet, ca pe o taina pretioasa. Craciunul este intotdeauna o buna ocazie de a retrai pentru cateva zile ceva din frumusetea acestei taine.

De Craciun, fiecare isi poate impodobi bradul si intreaga casa dupa cum simte. Alegerea unei teme dominante pentru podoabe este cea mai buna solutie pentru a da o nuanta personala acestei sarbatori atat de iubite. Oricare ar fi aceasta tema, incearca sa ai grija de fiecare coltisor al casei, folosindu-te de mici detalii cum ar fi plasarea unui brad in miniatura intr-un colt al bucatariei sau in dormitorul copiilor. Desigur, esential ramane bradul din centrul casei, pe care toata familia asteapta sa il decoreze. Micile ornamente asezate in locuri „strategice" pot avea insa un efect uimitor, dand casei un aer de sarbatoare.

Temele pentru care poti opta sunt foarte variate si tin de imaginatia si de starea de spirit a fiecaruia. Cum sa incepi? Foarte simplu: gandeste-te in primul rand ce culoare vrei sa aiba bradul tau de Craciun si care este sentimentul pe care vrei sa il inspiri prin intermediul decoratiunilor. In privinta culorilor, argintiul si auriul raman alegerile traditionale, dar le poti completa cu rosu (toate nuantele, de la rosu aprins la grena), sau cu nuante asortate camerei in care este plasat bradul. Evita albastrul, verdele movul si in genere tonurile prea inchise, pentru ca dau o sobrietate nepotrivita ornamentelor. Optează în schimb pentru culori vii, stralucitoare, care creeaza senzatia de buna dispozitie.

In ceea ce priveste materialele, poti folosi o gama larga, de la beteala clasica din staniol, la ghirlande si ornamente din catifea, dantela, matase etc. Dupa ce te-ai decis in privinta culorilor, alege o tema in jurul careia poti da frau liber imaginetiei. Iata cateva idei:

Ornamente traditionale

Fulgii de zapada, oamenii de zapada, figurinele cu Mos Craciun, ingerasii sunt ornamente traditionale pe care le gasesti in orice supermarket cu cel putin o luna de zile inaintea Craciunului. Daca vrei sa dai insa o nota intima bradului tau, poti sa confectinoezi impreuna cu cei dragi aceste ornamente. Fulgii pot fi decupati din bucatele mici de hartie alba, taiate in diferite forme pe care se poate lipi apoi pulbere fina de beteala aurie sau argintie. Combina-i cu globuri de diverse dimensiuni, in aceleasi tonuri de auriu si argintiu.

| Stefy_5345 a răspuns:

Eu imi decorez cradul de craciun in ghirlande rosii+verzi. E cea mai tare combinatie!
Si daca vrei poti sa mai adaugi luminite.Iti poti redecora camera cu instalatii... day dreamingam incercat.Arata extraordinar. Poti incerca.Iti promit ca arata superb!

| stefi9325 a răspuns:

De ajun, in toate culorile posibile si nu uita de ghirlande, luminite si globuri. sa nu uiti nicii steaua din varf, ea simbolizeaza steaua dupa care cei trei pastori au urmarit-o si au ajuns la nasterea domnului, aducand cadouri. craciunul este cea mai importanta sarbatoare din an, asa ca ai respect si pentru craciun, si pentru tine. esti creeat de dumnezeu, esti o parte din omenire, deci, ai respect pentru tiine, ai respect si pentru dumnezeu. si eu de craciun iti fac cadou 2 linkul-ri : http://www.calauzitorul.com/......un-in.html http://casasigradina.ele.ro/Cum-sa-ti-impodobesti-bradul_--a10813.html sper ca ti-am fost de ajutor