| mehanna2000 a întrebat:

Daca am o piscina si pun o folie de plastic peste ea se incalzeste mai repede apa cu sau fara folie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu folie se incalzeste mai repede.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pune o folie neagra care sa stea pe apa.Nu am incercat dar absoarbe mai multa caldura. Poti incalzi apa si cu ceva elementi electrici. Daca ai piscina ai si bani probabil.

| LeMousiqe a răspuns:

Cu,desigur.

| rocket a răspuns:

Folia sau orice creaza un efect de sera ajuta la incalzirea apei. Eu iti sugerez ceva foar frumos, pe un cadru pe roti, cu policarbonat, care sa iti foloseasca si ca un fel de protectie pentru piscina. Am si eu piscina si tind sa intre foarte multe gaze, frunze, mizerii. O sa vezi.
Policarbonat ieftin gasesti aici: http://www.monsena.ro/materiale/policarbonat.html

| MironAndrei1 a răspuns:

Mai repede se incalzeste cu folia

| stancuioana a răspuns:

Se incalzeste mai repede cu folie