| pisicmic23 a întrebat:

Daca am pierdut singura cheie de la casa, se poate face o cheie noua pe aceeasi yala?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, tehnic se poate, cu conditia ca yala sa poata fi demontata, dar te asigur ca nu merita efortul. Inlocuirea yalei este o solutie mult mai simpla, mai putin migaloasa, mai ieftina si mai sigura.

| darrio2007 a răspuns:

Demonteaza butucul yalei si du-te cu el la un atelier de copiat chei. Daca nu, cumpara alt butuc de yala cu alte chei.

| Angel0 a răspuns:

Nu.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Da, se poate face o singură cheie nouă.
Stai liniştit/ă.

Pa-pa.

| fuzzer a răspuns:

Da, se poate face alta copie.

| Alex442 a răspuns:

Da se poate

| ElenaDiana2000 a răspuns:

Si eu am pierduto si am facut alta pe aceiasi iala

| LIN2010 a răspuns (pentru ElenaDiana2000):

Sunt curios cum ai facut-o, ducand yala demontata la atelierul de copiat chei?

| darrio2007 a răspuns (pentru ElenaDiana2000):

Te-ai dus cu yala la atelier? Sau cu toata usa? Sau ai raspuns sa te afli in treaba?

| DanielMister a răspuns:

Cred ca da. Am vazut astfel de centre.

| liviustaicu a răspuns:

Daca era singura cheie nu se poate face copie. Nici macar acces la yala nu poti sa ai. Trebuie mai inati sa intri in casa. Cel mai bine suni la o firma de deblocari usi www.deblocari-usi.net. Ei in generat dechid yala fara a o strica. In cel mai rau caz strica butucul care este mult mai ieftin. Decat sa faci mai multe copii mai bine iei direct un butuc de usa cu 5 chei. Cred ca iesi mult mai ieftin. Pentru reparatii yale usi metalice iti recomand www.reparatii-usi-bucuresti.ro

| vladyalexandru a răspuns:

Cred ca da. Eu asa stiu, daca nu trebuie sa schimbi yala cu totul! big grin

| Lauracrist a răspuns:

Poti face o cheie pe aceeasi iala daca mai ai o copie