| faranume2408 a întrebat:

Hey! Îmi poate spune cineva daca este posibil sa fac o cheie pentru ușa fără să trebuiască să duc yala acolo? Țin să menționez că nu am o alta cheie după care sa pot face o copie.
Pare o întrebare prostească, dar mna.

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Da se poate doar NU este legal moral sau etic sa îți spun cum se face!

Se cheamă o firmă specializată
Ei trebuie să cheme vecinii martori si să semneze vecinii să prezinți actul casei
Si sa aducă macar un polițist de la IGPR care va verifică si el dacă actele contractul este întocmit corect
Dacă martorii au dat datele reale

Apoi dacă totul este ok il lasă pe cel de la firmă să își facă treaba.

Așa pur teoretic în mare
Se ia o cheie brută
Și apoi un profesionist îi face dinții conform necesității acelui butuc.

Au și ei copii scoli grădinițe chirii... taxe impozite de plătit trebuie să facă și ei ceva în viața aceasta o casă o vilă o piscină,
dacă tu îți rezolvi problema singur atunci unul care a învățat zeci de ani
Din ce să mai trăiască?

Cea mai ieftină simplă soluție este sa schimbi butucul cu altul nou

| faranume2408 explică (pentru RxTx):

Mulțumesc pentru răspuns!
Dar la o ușă de la o camera se poate face, gen daca duc poza butucului sau așa. își poate da seama ce cheie trebuie?

| RxTx a răspuns (pentru faranume2408):

Da se poate doar ca or sa refuze toți sa te ajute din motive morale etice profesionale.
(Cei ce lucrăm în domeniul acesta suntem obligați să mergem la o școală o dată la 2 ani să luăm o diplomă în baza căruia firma la care suntem angajați se reautorizează. Dacă noi am face o gafă de genul acesta să îți dăm o cheie după o poză ne-am putea alege cu dosar penal și niciodată nu o să mai putem profesa)

| faranume2408 explică (pentru RxTx):

Offf, am înțeles.
Mulțumesc de răspuns!

| darrio2007 a răspuns (pentru faranume2408):

Raspuns stil Agartha. Multa vorba, saracia omului. Totusi, raspuns bun. Cel mai simplu este sa cumperi alt butuc nou. Se demonteaza si se monteaza foarte usor.