| Extraterestru2 a întrebat:

Daca o constructie are parter,un etaj si inca unul,daca suntem intrebati cate nivele are,cate spunem? Doua sau trei? Spuneti-mi un raspuns asa ca pentru un profesor, nu ca si cum as cumpara o casa. !

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

3 nivele.

| Extraterestru2 explică (pentru regis):

Multumesc de raspuns!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Normal ca aduni si parterul, pentru ca si ala este considerat 1 nivel!
Deci, total de 3 nivele (din care 1 parter si 2 etaje)/

| SorinelF86 a răspuns:

Eu de exemplu am demisol parter si etaj, tot 3 niviele, ar fi incorect spus casa cu un etaj big grin, e casa cu un etaj dar eu la demisol am baie si bucatarie deci folosesc 3 nivele

| Andutza_Anda_1993 a răspuns:

Are 2 nivele.de ce?
Pentru ca se considera nivel sau etaj tot ce este de la suprafata pamantului in sus respectiv a asfaltului nisipului etc... daca esti atent numara un bloc cu 10 etaje.parterul tot nivel este happy sper ca te-am lamurit