| Superman1243 a întrebat:

O casa(parter+etaj) care are parterul de 125m2 se incadreaza la o casa medie sau mica?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Medie spre mare. O fi medie la 125, dar avand doua nivele vorbim deja de 250 mp.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Casle mici se incadreaza pana la 125 mp: https://adelaparvu.com/......i-patrati/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Medie.

| NLS a răspuns:

Cum a zis Salontanul, si mica, si medie.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Se încadrează la un bloc mic. La mine in sat sunt blocuri cu un etaj de pe vremea răposatului si nu au la parter 125 m.

| Yuoia a răspuns:

Se incadreaza la mare. 125 mp parterul. Destul. Etajul cat are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranță medie. Mică vorbim de la 80mp în jos. Deja din faptul că are etaj e aproape exclus sa fie in categoria casă mică, deoarece știm bine ca exista case fără etaj, deci automat sunt mai mici.

| badpanda a răspuns:

Daca intra calul si caruta la parter e medie.

| Roberrt21 a răspuns:

O casă medie.

| InOrOut a răspuns:

Eu as zice ca e medie spre mare. Iti incap in ea linistit 7 camere + 2 bai + bucatarie + hol.