| oOo VeVeRiTzA oOo a întrebat:

De cate ori trebuie hranit un catel de 2-3 luni pe zi? Eu ii dau de fiecare data cand mananc eu. Credeti ca gresesc?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

De 2-3 ori pe zi!, si nu gresesti, dar vezi sa nu te trezesti cu un caine supraponderal! big grin

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este suficient de 2 ori pe zi, iar la maturitate ii ajunge o singura masa. Nu se va intampla nimic daca il hranesti mai des, atata timp cat ai grija de cantitate.

| lollitha a răspuns:

De 3 ori pe zi
la fel ca un om
winking
si ii mai dai si tu ceva chipsurilaughing
cum fac eulove struck

| luna a răspuns:

La un catelus de 2-3 luni e bine ca sa manance de 3-4 ori / zi deoarece fiind micut elimina mult mai repede dar cu marirea lui mesele le vei diminui cu una. Deci daca ii dai de 3 ori /zi dupa o luna incepi sa ii dai de 2 ori si te opresti aici daca e talie mica. La un caine de talie mare ii dai doar o data /zi. Iubim cu totii animalutele noaste dar atentie :cainele nu are voie sa cerseasca mancarea atunci cand tu stai la masa. Prima tu, apoi el.Vazand ca esti la inceput iti dau un sfat, sa nu ii dai ciocolata niciodata.Ciocolata place la nebunie si la catei dar contine obromina care este letala pentru cainii de toate marimile.

| Vampire_fan a răspuns:

Nu mai mult de doua ori pe zibig grin

| ~(●.●)...тαηуσσтzα...(●.●)~ a răspuns:

Eu stiu ca trebuie hranit de 3 ori pe zi! Am avut si eu un caine, si tot asa procedam, si a fost f sanatos, doar ca a trebuit sa il dam cuiva. sad...
Nu procedezi deloc gresit!