| cocosnucifera a întrebat:

De cateva zile primesc apel de la numarul de telefon 0268403250. Cand raspund porneste o melodie. Are cineva idee despre ce e vorba? Am mai pus intrebarea si persoana mi-a spus ca face misto. Nu inteleg care e amuzamentul. Poate fi ceva care iti ia bani?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Uite ce spune varul google:
"Roxana Nastase - Strada Toporasilor Nr. Bl. Sc. Et. Ap. Localitatea Alba Iulia Judetul Alba - numar de telefon: 0268403250".

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Este setat, este o aplicatie care cand raspunzi porneste si o melodie.Asa stiu.Persoana incearca sa-si bata joc cred eu.De luat bani sigur, 100% nu iti ia pentru ca el te suna. Tu nu ai nimic de pierdut, poate doar sa iti faci nervi. Apeleaza la cei de la Orange sa iti interzica numarul sau sa afli cine este.Eu zic ca interzicerea numarului e cea mai buna.Numai bine

| powergirl a răspuns:

Poate melodia e ton de asteptare

| sudsuinededouaori a răspuns:

Nu nu are cum sa iti ia bani doar daca te suna, Face misto de tine, poti sa depui o plangere la politie si iti pune telefonul in urmarire si afla de unde te suna persoana respectiva, sau mergi la providerul de telefonie ca blokeze apelul, iar daca te suna pe mobil poti sa il blochezi direct din tel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceiasi problema o am si eu de vreo 5 zile. am sunat la acel nr de tel si mi se spune ca nu este alocat. oare care este treaba cu numarul asta, e chiar deranjant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu primesc acelasi apel de cateva saptamani incoace. Ghinionul sau norocul a fost ca niciodata nu am avut telefonul cu mine cand suna cineva de pe acest numar si pierdeam mereu apelul. Fiind din Brasov si vazand ca este numar de Brasov, am sunat inapoi, dar am constatat cu stupoare ca numarul nu este alocat. Ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca suni si zice numar nealocat nu inseamna neaparat nu exista ci ca e de la vreo institutie care are centrala telefonica...

| Bunny a răspuns:

Ciudat si eu am primit mai demult un telefon de la un numar cam la fel(numai tin minte exact cum era dar ceva de genu'). Nu raspunsesem si n-a mai sunat inapoi.Probabil cum a zis cineva e de la banca sau de la firme cu sondaje sau cineva care forma numerele la nimereala si facea mistothinking Daca nu facea misto probabil cum s-a mai zis, melodia era un ton de asteptare. Daca mai suna nu mai raspunde si gatahappy. Sper ca te'am ajutathappy.

| Keshaaa a răspuns:

Sunt cei de la raiffaisen bank

| Xperson a răspuns:

Lui da tii nu, deoarece el suna si cheltuie minutele pe sunete

| costin23chi a răspuns:

Acelasi lucru il patesc si eu cam de 5-6 luni. ma tot suna acest numar de tel. sunt din c-ta. am cautat in cartea de tel pentru prefix 0268. este bv. cand sun inapoi:numar nealocat. nu stiu ce sa zic mai mult.