| Stroe_Costi_1993 a întrebat:

De ce cand sting becul mi se face flama.dar micuta in intrerupator? cand il aprind nu.dar cand il sting e lumina aia si variaza..si se mai face si flama?

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Posibil sa fie un scurt si in curand se va arde si becul..sa verifice un electrician intrerupatorul.
O zi bunahappy

| viotedy a răspuns:

Contact imperfect.Trebuie stranse un pic cele 2 surubele.

| LIN2010 a răspuns:

Intreruptorul nu lucreaza destul de rapid, astfel incat sa se stinga rapid arcul electric(flama), la intreruperea circuitului, nu este nici o problema, daca te deranjeaza atunci trebuie inlocuit cu unul de mai buna calitate.Respecte