| Intrebari373626 a întrebat:

De ce creste presiunea in centrala termica(pe gaz) atunci cand este oprita?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cat ai presiunea cand functioneaza si la cat creste cand e oprita?

| mgtow a răspuns:

Reviziile anuale au fost facute? Probabil scapa gaz pe undeva

| darrio2007 a răspuns:

Iti arata pe manometru asa ceva?

| Intrebari373626 explică (pentru darrio2007):

Nu arata nimic, creste presiunea singura cand nu functioneaza

| darrio2007 a răspuns (pentru Intrebari373626):

Nu cred ca m-ai inteles. Cum iti dai seama daca creste presiunea?

| Brizbriz a răspuns:

De cate stiu eu despre centralele termice, ca, presiunea sa creasca, trebuie sa dai drumul la ventilul de alimentare cu apa
daca, creste singura, atunci ventilul ala ori nu e inchis, ori e defect
DECI
DE URGENTA, cauta ajutor profesionist, ALTFEL, ceva o sa bubuie si o sa ai apa, pe PESTE TOT

| Iote a răspuns:

"Nu arata nimic, creste presiunea singura cand nu functioneaza"
Daca nu arata nimic (pe manometru) de unde stii ca presiunea creste?
Daca totusi creste dar te-ai exprimat gresit, adu URGENT un specialist! Crescand mult, poate exploda.