| anonim_4396 a întrebat:

Creste presiunea la centrala termica si apoi incepe sa picure. Stie cineva de ce?

3 răspunsuri:
| Tr?ie?teClipa a răspuns:

Poate are un dop de ghiața pe undeva pe circuit si nu mai face returul cum trebuie.
Se incalzesc uniform toate caloriferele?

| RoyDupuis a răspuns (pentru Tr?ie?teClipa):

Da. bine... ea picura de mai multa vreme, stiu ca trebuie reparata o piesa. dar aseara a luat-o razna de tot, a curs de m-am trezit cu apa in toata bucataria. am scazut presiunea scotand apa din calorifer si dupa 2 ore a crescut la fel de mare!

| Tr?ie?teClipa a răspuns (pentru RoyDupuis):

Sa nu fie deschis robinetul de sub centrala care umple instalatia.