| Didy a întrebat:

De ce plantei, pe care am adus-o de la scoala acasa, au inceput sa-i cada frunzele?

6 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

A schimbat si mediul si temperatura si locatia. Depinde si ce planta este si cata sensibilitate are. Incearca totusi sa nu o neglijezi si sa o uzi cate putin periodic. Aseaz-o intr-un loc unde are suficienta sursa de lumina si caldura. In mod sigur unde sta acum, ceva nu-i place. Functie de denumirea ei, acceseaza site-ul urmator si citeste conditiile de intretinere:
http://plantesiflori.elixir.ro/domenii.php?mnu=6

| cretzufinish a răspuns:

Daca ai adus-o zilele astea e clar de ce: din cauza variatiei de temperatura: cald de la scoala-frig (ger straight face de afara) si iar cald din casa.

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Buna! Probabil nu i ai dat destula apa sau cum a spus si cretzufinish ...Am auzit la tv si princ noile carti aparute ca muzica face bine plantelor si acestea cresc se dezvolta mai repede.Intearca! Succes

| eveline a răspuns:

Inseamna ca s-a inscat, ori nu ia-ti pus apa destula ori de la caldura din clasa s-a ofilit sau mai exista varianta ca pamantul sa nu fie bun:X

| BybyBlondina a răspuns:

Se poate ca:
_din cauza temperaturii
_din cauza umiditatii(prea scazute sau ridicate)
_din cauza luminii(prea putina sau prea multa)

| mayli_9074 a răspuns:

A schimbat temperatura sau nu are suficienta lumina sa nu-i pui prea multa apa.