| SoimulX505 a întrebat:

De curând m-am gândit să îmi renovez camera (am probleme cu mucegaiul), dar am o problemă. Stratul de glet este peste cel de polistiren, așadar, ar trebui să dau jos stratul de glet pentru a îl schimba pe cel de polistiren. Am căutat pe internet și am ajuns la concluzia că toată lucrarea este prea complicată pentru mine. De ce am nevoie și ce trebuie să fac pentru a moderniza o cameră de:
L = 4m
l = 3m
h = 2m
?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama un zugrav de meserie, el i ti face lista materialelor, si pretul pentru mina lui de lucru si macar stii ca va face o treaba buna.

| SoimulX505 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Exact de răspunsuri de acest tip mă temeam. M-am gândit să chem un meseriaș dar am zis că găsesc și pe TPU.

| darrio2007 a răspuns:

Cine a facut prostia sa iti dea glet direct pe polistiren? Trebuia dat adeziv de polistiren, pus plasa de armare si abia apoi gletul. Sigur polistirenul este lipit cu material de glet, nu? Este placata toata cu polistiren pe interior?

| PavelAndrei78 a răspuns:

Mie mi-a fost de mare ajutor calculatorul de termosistem de la Adeplast. Se introduce suprafata si aflati exact ce materiale sunt necesare si in ce cantitati https://www.adeplast.ro/sisteme/categorie/termosistem. Este foarte simplu