| anonim_4396 a întrebat:

De design interior cine e cel mai bine sa se ocupe? Un stilist sau un arhitect?

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Un designer. Desi multi dintre ei au terminat tot arhitectura.

| psiholoaga a răspuns:

Un designer. Eu stiu un cuplu, el pictor ea fotograf care fac si design. Au niste super idei si multi clienti, desi nu au diploma de design sau arhitectura. Asa ca nu conteaza atat de mult diploma, cat creativitatea de care dau dovada oamenii la care apelezi.

| mircea a răspuns:

"Design" inseamna proiectare in limba engleza si nicidecum pe cineva priceput in amenajari interioare. Un arhitect face si interioarele si exterioarele pentru cladiri, iar daca este specializat pe interioare este super. Recomand un arhitect pentru ca stie ce si cum se face si ce nu se face cu elementele de constructie care trebuie modificate, demolate, remodelate, adaugate, etc. Un stilist este caun pictor :se ocupa de "imagine" nu si de exigentele de calitate ale suportului imaginii. Dar nu strica sa alegi un stil in care vrei sa amenajezi interiorul...

| snepy a răspuns:

Nici unul happy Arhitecul proiecteaza locuinte, cladiri, structuri
Cand zici stilist, te referi la stilist pentru vedete
Interior designer sau stilist de interioare ( trebuie sa precizezi ) este acela ce colaboreaza cu arhitectul dupa terminarea proiectului, el se ocupa de asezarea, culoarea obiectelor

| AndutzaAndu a răspuns:

Un designer de interior

Pa pa:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Indiferent care din ei, posibil si un neinitiat poate avea idei stralucite. Pt a face totusi ceva pe gustul dvs va trebui sa indicati ce va place, cum va place, ce obiecte aveti si vreti sa le pastrati ...multe detalii de acest gen. Pai daca stiti sa raspundeti la aceste intrebari inseamna ca stiti ce vreti deci puteti face si fara ajutor si normal, fara bani.
Parerea mea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un Designer de interior, specializat pe ambient & stuff.

| totalarhitect a răspuns:

Intra pe www.total-arhitect.ro si vei gasi raspunsul!