| PringAloe a întrebat:

De unde cumparati peleti?
Urmeaza sa cumpar iar niste peleti pentru iarna si am ramas uimit cand am vazut pretul pe sac, respectiv 30 de lei, vara trecuta am cumparat cu 16.50 lei sacul si mi se pare incredibil la ce preturi sunt acum si ma intreb cum este posibil asa ceva, ok inteleg s-au scumpit cam toate chestiile dar chiar asa mult? Am impresia ca multi trag de preturi cu pretextul scumpirilor in lant.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Energia s-a scumpit, deseori s-a dublat, triplat pretul.
Nu te mira!

| Cksihja a răspuns:

Caută crengi uscate căzute prin pădure, ai lemn de foc și protejezi și pădurea de incendii în plus nu este ilegal.