| bersetanvrem a întrebat:

Deci am un cuptor, nu inteleg ce mecanism are dar se opreste random. Si aragazul e mai cu scheme, trebuie sa stau ceva mai mult cu mana pe ala care se invarte si sa-l tot sucesc, nu stiu cum sa explic, altfel se stinge, dar macar ala dupa ce ai reusit sa-l tii aprins, ramane aprins.

La cuptor nu inteleg ce o avea, il aprinzi, il tin aprins, sta 2, 3, 5 minute si dintr-o data se stinge random. De exemplu ieri am reusit sa-mi fac ceva la cuptor in jur de 10-12 minute si apoi s-a stins. Azi nu am reusit nicicum, dupa 4 minute s-a stins, dupa l-am aprins, in cateva secunde iar s-a stins, apoi iar si iar pana am renuntat si aia a fost.

Nu e vechi, e cumparat de cam 2 ani, dar mereu a facut scheme din astea, nu inteleg ce mecanism are.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"La cuptor... dintr-o data se stinge random" - cum adică? și e cu gaz sa ce?

| Catrice a răspuns:

Deci ai un cuptor... si ai si instrucțiuni la el.

| nicu991 a răspuns (pentru Catrice):

Daca or fi in chineza instructiunile poti sa le citesti de mai multe ori ca tot nu intelegi nimic. laughing

| Catrice a răspuns (pentru nicu991):

E pai d-aia avem google translate rolling on the floor

| nicu991 a răspuns (pentru Catrice):

Dar de unde, uneori mai rau te baga in ceata google translate decat sa elucideze misterele produselor made in china. rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru nicu991):

Eh, traduci si tu pe fragmente, propoziții laughing

| nicu991 a răspuns (pentru Catrice):

Si dupa aia le dau defragmentare din Windows rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru nicu991):

Verzi ca știi, ești băiat mare, felicitări, ai absolvit clasa 7a de școala vieții laughing

| Digikey a răspuns:

Cauta pe net dupa "termocupla aragaz" sau "dispozitiv de siguranta la stingerea flacarii" o sa-ti dai seama dspre ce este vorba.
se inlocuieste in 15 min cea de la cuptor.

Răspuns utilizator avertizat