| flaviadarmanean a întrebat:

E mai bine sa iei o masina de spalat rufe cu uscator sau sa iti iei uscatorul separat? Cum e indicat?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Indicat este sa iei fctie de spaptiu unde intra acea masina.De exemplu daca spatiu unde pui este mic atunci iei 2 in 1, acele masini pentru asa ceva is facute,pentru acele constructii unde ai deja spatiu amenajat pentru aceste masini si acolo trebuiesc puse,ca urmare iei in fctie de asa ceva.
Daca tu ai spatiu balamuc,atunci iei separat,dar masina aia vezi ca n-o poti pune asa oriunde,masina de uscat trebuie sa aiba evacuare,adica un burlan prin perete sau pe perete si sa iasa afara unde sa evacueze caldura,nu gata iau masina de uscat si o pun oriunde laughing Bine acum daca folosesti si un burlan flexibil asa sa arate naspa prin toata casa, atunci poti pune oriunde.
Dar nici asa n-o poti pune oriunde ca trebuie priza cu fire de anumite grosime nu pui masina de uscat in orice priza laughing
Deci inainte sa cumperi ceva trebuie sa cunosti aceste lucruri.
Daca masina de spalat o poti pune la o priza normala nu la fel este si pentru uscator, uscatoru ala are de fapt un element electric, adica mai pe romaneste asa o rezistenta din aia electrica si aia este destul de puternica, deci e nevoie de o priza si cabluri separate, de siguranta la tablou separat.

| ahj77agh a răspuns:

Uscatorul separat, asa este cel mai bine.
Sistemul de uscare din masina de spalat nu este cel mai stralucit...iti recomand separat