| anonim_4396 a întrebat:

Erbicidul Express 50 SG se pote folosi si la porumb?

6 răspunsuri:
| Silviu_Dragos_Tanase_1999 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Dar pe saitul lor scrie ca doar la hibrizi de floarea soarelui se poate folosi

| presus a răspuns:

Da, se poate folosi si la buruieni anuale, si la buruieni perene (porumbul).

| Silviu_Dragos_Tanase_1999 a răspuns (pentru presus):

Dar pe saitul lor scrie ca doar la hibrizi de floarea soarelui se poate folosi.ce cantitate se baga la porumb/ha

| presus a răspuns (pentru Silviu_Dragos_Tanase_1999):

Pe acel site se specifica faptul ca sunt folosite special pentru floarea-soarelui impotriva buruienilor cu frunza lata, dar este folosit si la altele, printre care si la porumb. Nu stiu ce cantitate se baga.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Silviu_Dragos_Tanase_1999):

Pai? asta inseamna ca? Nu e bun la porumb. Nu stiu ce cantitati, nu ma pricep vezi tot pe google prospecte, doar te-am invatat cum sa afli. Eu mai cercetez cum ne mai otravesc astia de la DuPont si Monsanto cu otravuri si OMG-uri, alta legatura n-am.