| Reek54 a întrebat:

Este adevarat ca si plantele sunt de 2 sexe?, adica fete si baieti?

Răspuns Câştigător
| cookieshor a răspuns:

Da,este foarte adevarat...
cele "fete" cum le numesti tu sunt fecundate de "baieti" si produc semintele(roadele si fructele)
Ce fascinant!:x plantele, daca observi sunt la fel ca si noi oamenii...
Ce filozofie! trebuie sa privesti in adancul esentei.
Foarte buna intrebarea ta!
Am gasit un subiect pentru o piesa de teatru...:-*
Mersi!
PS: ai aici tot ce te intereseaza despre plante:http://ro.wikipedia.org/wiki/Plant%C4%83

8 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Pai,da. Dar nu se numesc fete si baieti.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

E adevarat.

| Just4Joker a răspuns:

Nu numai de 2 sexe...
Exista si plante hermafrodite.

| millyca a răspuns:

Da, masculine si feminine... ca nu e tot una. Dar presupun ca majoritatea plantelor sunt hermafrodite.

| stresat a răspuns:

Da. Nu ai trecut de gimnaziu inca?

| Reek54 explică (pentru stresat):

Am trecut..ai impresia ca se mai invata ceva interesant in scoala?
Daca cumva ai norocul sa dai peste profesori cu devotamentul crescut si cu putina materie cenusie, o sa inveti ceva, dar daca nu..inveti singur.

| CamiiBăă a răspuns:

Da,Adevarat

| oxxy05 a răspuns:

Da este adevarat.