| theodoraafi a întrebat:

de ce la baieti e un lucru normal sa se culce cu o fata de la varste mici si la fete daca se culca cu un baiat la 14 ani e curva? mi se pare o discriminare intre sexestraight face

Răspuns Câştigător
| Lora_6439 a răspuns:

Pentru ca fetele sunt niste fiinte mai gingase, mai sensibile a caror virginitate este un lucru pretios, apreciat, iar aceasta apreciere creste cu cat varsta fetei e mai mare (bine, nici virgina la 50 de ani). Cuvantul "curva", din cate stiu eu prin definitie o infatiseaza pe cea care face sex pe bani, dar lumea l-a deplasat putin de la propria lui semnificatie. Baietii sunt altfel, mai imprastiati, mai. "cocosi", vor sa para mai puternici ca o fata si probabil prin asta isi demonstreaza ei barbatia. Mai ales ca pentru ei virginitatea nu conteaza atata de mult. Nu e discriminare intre sexe. asa e natura noastra. Si sa-ti zic si pe partea cealalta. nici Biserica nu accepta la impartasanie fete care si-au pierdut virginitatea inainte de maritis. Asa ne-a facut pe noi Doamne Doamne.

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Tu, ca fata, iti place cum vorbesti? Sa si-o traga? Alta exprimare mai sublima n-ai putut gasi? Sau ti-ai inceput viata sexuala la 14 ani si acum esti frustrata, cauti motive puerile sa scapi de aceste vorbe?
Iti spun eu ce mi se pare normal la 14 ani: sa scrii cat de cat corect in limba pe care ai invatat-o la scoala si sa vorbesti frumos si educat. Acum, in fata mea nu mai ai respect, deci te discriminez. Ti se pare o anormalitate ca fac acest lucru, draga mea?

| theodoraafi explică:

Scz
ai totala dreptate Flav, exprimarea de de tot... imi pare raubig grin
intrebarea mi-a pus-o o pritena si am dat ctrl+c si am pus-o aici apasand ctrl+v...
eu jur ca nu vb asa. e e un pic mai rebela

| theodoraafi explică:

@invadersmustdie ai perfecta dreptate in tot ce ai zis... chiar azi am vb cu pr meu despre asta... adica eu una nu am nimic impotriva gay-lor.

| theodoraafi explică:

App nu am 14 ani tongue

| PauLa.M a răspuns:

A innebunit lumea.

| pendula a răspuns:

Pentru ca baieti nu sunt asa maturi ca fetele. si pentru ca noi suntem mandri de aproape orice tampenie facem. si suntem mandri de asta. nu luam viata in serios asa cum o fac fetele. ma rog majoritatea fetelor. asta e firea baiatului.

| unu a răspuns:

Pentru ca lumea e proasta, de-aia. trebuie sa te obisnuiesti cu dictatura cretinilor (pentru ca ei sunt majoritari), n-ai ce face.

| unu a răspuns:

Dsfnsj sdmi

| cristianli a răspuns:

Pentru ca voi ar trebui sa reprezentati sexul frumos, nu?
pentru ca tu te astepti in primul rind sa fii respectata pentru ca esti mai delicata, mai sensibila, pentru ca esti fata... spune-mi u unde sa mai simt eu inocenta ta, daca trece unul prin tine inca de pe la 14 ani...

| danutz_8631 a răspuns:

Asa-i cum a zis Flav.Respect Flav!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cine ti-a spus ca e normal? vezi ca percepi cam eronat? nu e normal, nici religios si nici laic.asta o spunem noi ca ne place, dar nu inseamna ca e si adevarat. o fata care face sex in afara casatoriei este curva, si daca este casatorita este preacurva.la fel si un baiat.este curvar si preacurvar. daca esti o fata cuminte sau sotie fidela, nu spune nimeni asa ceva.

| micuta_7316 a răspuns:

Sa stii ca sunt de acord cu Flav, desi nimeni nu are dreptul de a judeca pe nimeni. Fiecare are viata lui si face ce vrea cu ea, si fiecare are un corp si face ce vrea cu el. Iar intre fete si baieti exista foarte multe diferente, majoritatea fetelor care spun astfel de lucruri despre altele, probabil o fac din invidie. Insa nu mi se pare ok ca un copil de 14 ani sa vorbeasca astfel. But it's your life. thinking