| telarico a întrebat:

Eu o sa ma mut la casa noua si nu stiu cum o sa arate si gradina, nu stiu ce flori o sa pun in ea.

Răspuns Câştigător
| 123Julia a răspuns:

Pai poti sa iti pui: lalele,ghiocei, narcise, trandafiri si garoafe.

7 răspunsuri:
| 123Julia a răspuns:

Pentru casa tapet roz parchet portocaliu deschis covor mov si cateva jucarii.

| bigsy a răspuns:

1. e iarna 2. asteapta macar primavara 3. trandafiri, lalele, multa verdeala. petrnu decor o fantanita cu apa cu pietre. sa nu se vada nimic in afara de iarba si flori. sper ca te-am ajutat!

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| SindyR a răspuns:

Tot timpul in mintea mea mi-am imaginat o gradina ca nulte lalele si trandafiri, iar printre ele ceva mai mic ca panselutele, iar in colturile gradini 4 liliaci.

| LoveIsAllNeed a răspuns:

:)Buna! In primul rand pune o floare cataratoare. ceva frumos. si cel mai important, florile pe care le preferi. http://www.gradinamea.ro/Idei_pentru_gradini_mici_5279_537_1.html

| sebyc98 a răspuns:

Pentru primavara:ghiocei, brandusi, narcise, etc
pentru vara:lalele, trandafiri, gladiole, crini, panselute etc
pentru toamna:crizanteme

poti sa plantezi flori specifice fiecarui anotimp daca vrei sa ai o gradina frumoasa si plina de flori tot timpul anului...succes

| ilieiuliaa a răspuns:

Poti sa pui trandafiri pe margine iar inauntru poti pune lalele zambile, panselute si multe altele!