| anonim_4396 a întrebat:

Eu si sotul meu am cumparat de curand un apartament nou dar cada este plina de pete de rugina. Nu vreau sa schimbam cada pentru ca baia este foarte frumoasa si nu vreau sa o stric. Cum pot sa curat petele acelea? Am incercat cu mai multe solutii din comert si nu a mers. Nu vreau sa le cumpar pe toate, a avut cineva problema asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste acetona. Face minuni, crede-ma!

15 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

pe internet sunt anumite firma care emaileaza cazi de baie(le reconditioneaza) si nu costa foarte mult in jur de 150 de euro dar ti-o reconditioneaza intr-un mod profesionist.cauta pe internet ''reconditionare cazi de baie'' sau ''emailare cazi de baie''

| Dara a răspuns:

Cillit(nu stiu daca am scris corect), ai incercat?

| anastazzia21 a răspuns:

Comentatorul anonim are dreptate si a fost si amuzant asta cu azotatul de amoniu e criminala laughing)))

| felician a răspuns:

Incerca cu coala abraziva. Insista in acel loc si ai sa vezi.
Nu mai are acelasi luciu, dar se va lua - asta in cazul in care tu ai incercat cu detartrant sau apa tare.
Asta ar fi ceva ieftin si, in plus, nu trebuie sa mai dai email de cada sau mai stiu eu ce, ca, in timp, se ia cand faci baie. Eu iti garantez ca se ia asa, insa nu mai are acel luciu profund este ceva mai mat, daca antelegi. Tot alb, dar fara rugina.
O poti face chiar tu, asta fara nici un ban. In plus, cu coala de smirghel. Astept sa imi spui ce ai rezolvat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tasteaza reconditionaricazi.ro si rezolvi problema!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

FOLOSESTE DETARTRANT.ESTE IEFTIN.SI NOI CAND NE AM MUTAT WC UL CU ACEASTA SOLUTIE
ERA PLIN DE RUGINA SI S A CURATAT CU SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

mesaj pentru proprietarii apartamentului NOU: fiind nou este inca in garantia constructorului, trebuie sa va rectifice problema; ati facut receptia? ce scrie in contractul de cumparare? e sigur o clauza care va permite sa apelati gratuit la serviciile celui care a amenajat baia! eventual aveti o clauza buna in asigurarea apartamentului. chiar daca va sugereaza sa emailati baia cu un profesionist adus de voi, trebuie sa cereti contravaloarea lucrarii surprise

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solutiile mai sus mentionate multe din ele sunt de tot rasul chiar trebuie catalogate la retardati. detartrantul arde smaltul curatand petele dar intr-un timp foarte scurt se depune mizeria si tot asa vei folosi din ce in ce mai mult pana la degradarea in totalitate a smaltului, smirghil?! sa incerece persoana care a recomandat sa se spele pe dinti cu el. daca o cada arata rau cu pete ingalbenita cu smqaltul spart etc si mai ales daca este din fonta sau din tabla model vechi (nu porcariile aparute acum turcesti )merita o reconditionare facuta de o firma specializata nu de carpaci care aplica un nou smalt la cald nu cu vopsea. api totul devine simplu nu trebuie frecat nu trebuie insistat se curata foarte usor cu un sapun lichid si cu o laveta foarte soft... e simplu! este o chestie normala! vei gasi firme specializate in astfel de reconditionari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

150 de euro?! esti nebun maxim 3 mil costa nu mai stii cat este euro?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca o reconditionare este mult mai eficienta si sincer va fi peste asteptarile tale vei vedea. nici eu nu am crezut sunt ''n'' firme de reconditionari cazi solutia este eficienta si la indemana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frateeeeeee... concentrat de benzina acetona smirghil?:::laughing))))))) sunteti nebuni cum sa sfatuiesti pe cineva sa cumpere asa ceva sa foloseasca la curatarea cazii? nu sunteti normali la cap! deci ori o schimbi in functie de cut de rau arata ori o cureti cu produse special pentru cazi ori o reconditionezi dar in nici un caz nu folosi aceste sfaturi ...bine ca nu ti-au recomandat acid sulfuric sau azotat de amoniu si putin foc ...Doamne fereste!

| Geomis a răspuns:

Si eu m-am confruntat cu rugina in baie, dar am scapat de ea cu solutii facute in casa, simple si eficiente. Poti sa citesti modul de prepare a solutiilor antirugina in acest articol https://www.topmop.ro/......ritia-sa/. Sper sa te ajute :)

| Mirela_star a răspuns:

Ce ar fi sa incerci cu solutie de curatat vasul de la WC. Daca acolo merge sa scoata rugina inseamna ca merge si la cada. Dupa ce faci asta poti curata bine cada cu ceva din ce ai cumparat deja pana acum si o sa ai o cada alba din nou.

| nicu35 a răspuns:

Incearca sa folosesti concentrat de benzina. Se foloseste pentru indepartarea petelor si il gasesti si pe la vopseluri sau in magazine de constructii.

| anastasia123 a răspuns:

Sunt de aceiasi parere incearca o reemailare dar nu cu vopsea ca... mai rau faci cauta o firma specializata in asa ceva si vazi si ce garantie iti ofera!