| lifeistough a întrebat:

Exista cladiri de locuinte mai inalte de 10 etaje in Romania?

18 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Se poate spune ca si Hotel Intercontinental Bucuresti - 21 etaje in folosinta, este o cladire de locuinte temporare pentru cei straini de localitate.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Desigur! Numai la mine in cartier sunt 2 blocuri gemene de 11 etaje constuite in 1966!

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Roby: Gemenii au 11 etaje +parterul inalt(pentru ca au adapost ALA dedesubt). Am locuit langa ei aproape 8 ani.

| Roby67 a răspuns:

@Elianna, eu stiam ca sunt de 12 etaje, am fost prost informat? Vorbesc de "Gemeni"

| anad a răspuns:

Da, exista :"In City Residences, Metropolis Residence sau chiar Planorama cuprind blocuri cu inaltimi de cel putin 15 etaje fiecare, au fost deja construite si vor livra in acest an cateva sute de apartamente in Bucuresti." Sau "ansamblul Rezidentiale" format din patru blocuri cu 17 etaje si un total de 502 apartamente"

NOname
| NOname a răspuns:

Exista.

| Petronela a răspuns:

Da exista

| claudiea79 a răspuns:

Da exista de 16 sau 17 etaje blocuri de birouri in bucuresti.

| karellen a răspuns:

Da. de ex in cartierul Titan din Bucuresti sunt cateva blocuri cu mai mult de 10 etaje.

| danco a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lifeistough / intrebarea este ridicola! Nu traiesti in RO?
Cladirile nu se masoara in etaje ci in metri! ( adolf )

| pengu a răspuns:

Da, bineintelesbatting eyelashes sunt blocuri de locuinte de 14-16 si parca si 18 etaje dar nu sunt sigura, iar pe langa astea mai sunt si unele hoteluri care au peste 10-15 etaje; mai sunt si cladirile unor companii happy

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Da exista.

| eu..sh doar eu a răspuns:

Bineinteles ca existabig grin

| IepurasulBrunet a răspuns:

Desigur.

| MrLentziu a răspuns:

In Baia-Mare aproape de gara sunt blocuri cu 20 de etaje!

| Gabyy_8657 a răspuns:

Da,exista.